Postanowienia dotyczÄ…ce

rodziców/opiekunów oraz uczniów

• Uczniowie wszystkich klas przychodzÄ… na zajÄ™cia punktualnie.

• SzkoÅ‚a zapewnia opiekÄ™ nad dziećmi w godzinach od 16.00 do 18.00. Po zajÄ™ciach uczniowie odbierani sÄ… ze szkoÅ‚y przez rodziców, a w przypadku spóźnienia rodziców uczniowie oczekujÄ… na nich w budynku szkoÅ‚y (pod opiekÄ… przedstawiciela szkoÅ‚y). WyjÄ…tek stanowiÄ… dzieci, których rodzice/opiekunowie wyrazili pisemnÄ… zgodÄ™ na ich samodzielny powrót.

• Uczniowie spÄ™dzajÄ… przerwy w sposób i w miejscu okreÅ›lonym przez nauczyciela.

• Na terenie szkoÅ‚y nie mogÄ… przebywać osoby nieuprawnione.

• W nagÅ‚ych przypadkach (np. choroby, zÅ‚ego samopoczucia) uczeÅ„ zgÅ‚asza problem nauczycielowi, który kontaktuje siÄ™ telefonicznie z rodzicem.

• SzkoÅ‚a zabrania przynoszenia gum do żucia, sÅ‚odyczy, napojów gazowanych, chipsów itp. Dozwolone jest przynoszenie przez uczniów wody i napojów niegazowanych. W uzasadnionych przypadkach, po konsulatacji z nauczycielem, uczeÅ„ może przynieść do szkoÅ‚y jedzenie.

• Wszyscy rodzice majÄ… obowiÄ…zek dostosować siÄ™ do zarzÄ…dzeÅ„ dyrekcji szkoÅ‚y oraz uchwaÅ‚ Rady Pedagogicznej. NieobecnoÅ›ci na zebraniach ogólnych/klasowych i nieznajomość regulaminu nie zwalniajÄ… z obowiÄ…zku stosowania siÄ™ do jego zasad.

• W czasie zajęć lekcyjnych zabrania siÄ™ używania telefonów komórkowych.

• Za zaginione rzeczy wartoÅ›ciowe szkoÅ‚a nie ponosi żadnej odpowiedzialnoÅ›ci.

• Każdy uczeÅ„ przynosi do szkoÅ‚y piórnik z oÅ‚ówkiem, gumkÄ…, temperówkÄ…, dÅ‚ugopisem, nożyczkami, klejem  i zestawem kredek.

• Nie wolno niszczyć wyposażenia budynku szkoÅ‚y. Za szkody wyrzÄ…dzone przez dzieci odpowiadajÄ… materialnie rodzice.

• Jakiekolwiek objawy zastraszania, przymusu i przemocy wobec innych sÄ… niedpuszczalne.

• Do nauczycieli i kolegów należy odnosić siÄ™ kulturalnie, grzecznie i z szacunkiem.

• Na terenie szkoÅ‚y i placu szkolnego obowiÄ…zuje caÅ‚kowity zakaz palenia tytoniu oraz innych używek.

• Uczniowie majÄ… obowiÄ…zek przestrzegania niniejszego regulaminu oraz postanowieÅ„ zawartych w Statucie SzkoÅ‚y.

• OpÅ‚atÄ™ za szkoÅ‚Ä™ należy wpÅ‚acać na konto (do dziesiÄ…tego dnia każdego miesiÄ…ca):