Headteacher's Welcome

cfab7186-25a1-4128-baa7-1c8dc16795a2 (1)

ABC Polska SzkoÅ‚a PopoÅ‚udniowa w Carrigaline powstaÅ‚a w odpowiedzi na wciąż rosnÄ…ce zapotrzebowanie polskiej spoÅ‚ecznoÅ›ci w okolicach Cork na nauczanie jÄ™zyka polskiego i wiedzy o Polsce.

GÅ‚ównym zaÅ‚ożeniem placówki jest promowanie wielojÄ™zycznoÅ›ci w poÅ‚Ä…czeniu z przekazywaniem polskich wartoÅ›ci i tradycji. WspóÅ‚praca wszystkich organów szkoÅ‚y ma przyczyniać siÄ™ do osiÄ…gniÄ™cia zamierzonych celów szkoÅ‚y.

Polska szkoła ABC jest instytucją prywatną, nie jest szkołą obowiązkową i uczęszczanie do niej jest dobrowolne.

DziaÅ‚alność szkoÅ‚y jest finansowana z opÅ‚at uiszczanych przez rodziców lub prawnych opiekunów dzieci. Dodatkowo szkoÅ‚a pozyskuje Å›rodki z dotacji projektów.

Zapisanie dziecka do szkoÅ‚y jest równoznaczne z akceptacjÄ… programu dydaktyczno-wychowawczego, uiszczeniem opÅ‚at w wymaganych kwotach i terminach oraz z zapoznaniem siÄ™ i przestrzeganiem statutu szkoÅ‚y.