Nasi nauczyciele

IMG_4133 (1).png
Dorota

Mgr Dorota PoÅ‚atyÅ„ska – absolwentka WydziaÅ‚u Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauczyciel mianowany z wieloletnim doÅ›wiadczeniem zdobytym w Polsce i w Irlandii. UkoÅ„czyÅ‚a szereg kursów doskonalÄ…cych (m.in. z zakresu logopedii, pracy z dziećmi z nadpobudliwoÅ›ciÄ… psychoruchowÄ…, pracy z uczniem zdolnym, wykorzystywaniu multimediów w procesie edukacyjnym, uczenia przy pomocy gier i zabaw jÄ™zykowych, nauczania jÄ™zyka polskiego jako obcego) oraz kwalifikacyjnych (nauczania jÄ™zyka polskiego na II, III i IV etapie edukacyjnym, zarzÄ…dzania szkoÅ‚ami za granicÄ… oraz kurs przygotowujÄ…cy do nauczania wiedzy o Polsce w szkoÅ‚ach za granicÄ… zgodnie z planem nauczania uzupeÅ‚niajÄ…cego) organizowanych przez OÅ›rodek Rozwoju Polskiej Edukacji za GranicÄ…, OÅ›rodek Doskonalenia Nauczycieli Wspólnota Polska. UczestniczyÅ‚a aktywnie w wielu konferencjach metodycznych (również miÄ™dzynarodowych).

Obecnie zatrudniona przez Post-Primary Languages Initiative Ireland uczy języka polskiego w St. Brogan's College w Bandon.

Prywatnie – matka dwóch córek w wieku szkolnym, miÅ‚oÅ›niczka podróży, kultury antycznej i aktywnego spÄ™dzania wolnego czasu. W szkole ABC peÅ‚ni funkcjÄ™ dyrektora oraz uczy klasÄ™ szóstÄ….

IMG_4132_edited.jpg
Monika

mgr Monika Szymocha - absolwentka WydziaÅ‚u Pedagogicznego Wyższej SzkoÅ‚y ZarzÄ…dzania i Administracji w Opolu o specjalnoÅ›ciach: nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego, pedagogika opiekuÅ„cza, terapia pedagogiczna. DoskonalÄ…c swój warsztat pracy, ukoÅ„czyÅ‚a socjoterapiÄ™ i arteterapiÄ™ (studia podyplomowe). SwojÄ… przygodÄ™ w pracy z dziećmi rozpoczęła w ramach wolontariatu oraz dziaÅ‚alnoÅ›ci polonijnej w Niemczech. W Polsce również pracowaÅ‚a jako nauczyciel wychowania przedszkolnego  w przedszkolu z oddziaÅ‚em integracyjnym.

Punktem wyjÅ›cia w jej relacjach z dziećmi jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeÅ„stwa, która jest wstÄ™pem do pracy nad ich wszechstronnym rozwojem. Stara siÄ™ dostrzegać w dzieciach ich potencjaÅ‚, wdrażajÄ…c indywidualizacjÄ™ procesu edukacyjnego. Wiele radoÅ›ci czerpie również z korzystania z nowatorskich metod pracy. Jej gÅ‚ównym celem jest zapewnienie każdemu uczniowi sukcesu na miarÄ™ jego możliwoÅ›ci i przygotowanie do funkcjonowania na wyższych etapach edukacji i w życiu. Motto Moniki to: ,,Nie takie ważne, żeby czÅ‚owiek dużo wiedziaÅ‚, ale żeby dobrze wiedziaÅ‚, nie żeby umiaÅ‚ na pamięć, a żeby rozumiaÅ‚, nie żeby go wszystko troszkÄ™ obchodziÅ‚o, a żeby go coÅ› naprawdÄ™ zajmowaÅ‚o.” Janusz Korczak

55386ee3-6851-4ce6-99ea-2e878926768b.jpg
Dorota

Dorota Ligas - ukoÅ„czyÅ‚a technikum ekonomiczne w Nowym Targu. DalszÄ… ksztaÅ‚cenie podjęła w Irlandii w CSN College of Further Education na kierunku business studies. Osoba pozytywnie nastawiona do otoczenia, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jej motto to: dzisiejsze problemy jutro już nie istniejÄ… :). Prywatnie mama dwóch dorosÅ‚ych córek, kochajÄ…ca narty, wÄ™drówki i książki.
Osoba, do której można w szkole zwrócić siÄ™ z każdÄ… sprawÄ…. PeÅ‚ni funkcjÄ™ dyrektora do spraw administracyjnych.

IMG_2646.jpeg
Renia

Mgr Renata Cylwik - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (kierunek: pedagogika).

DoÅ›wiadczenie zawodowe zdobyÅ‚a w Irlandii, pracujÄ…c 7 lat w żłobku i przedszkolu oraz szkole polonijnej. Za gÅ‚ówny cel swej pracy uważa wyksztaÅ‚cenie w uczniach chÄ™ci poznawania jÄ™zyka polskiego oraz naukÄ™ czytania.

Prywatnie -  mama dwójki dzieci i miÅ‚oÅ›nik pracy z najmÅ‚odszymi, osoba optymistycznie patrzÄ…ca na Å›wiat, kochajÄ…ca podróże i książki.